Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Mariya Zaxarova Ermənistanın Rusiya ilə əlaqələri aktivləşdirməyə çalışması ilə bağlı xəbərlərə münasibət bildirib.
“Biz çoxşaxəli siyasi dialoqumuzu davam etdiririk. Biz hər iki ölkənin liderləri ilə daim təmasdayıq. Ermənistanın baş naziri Qələbənin 80 illiyinə həsr olunmuş təntənəli tədbir üçün Moskvaya səfər etmək dəvətini qəbul edib.
Xarici işlər nazirləri arasında konstruktiv danışıqlar aparılıb. Bu yaxınlarda xarici işlər nazirliklərinin rəhbər müavinləri arasında məsləhətləşmələr aparılıb.
Hökumətlərarası və parlamentlərarası mexanizmlər mövcuddur. Fəal idarələrarası əməkdaşlıq həyata keçirilir", - Zaxarova xatırladıb.
Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü həmçinin qeyd edib ki, qlobal gündəmdə olan bir çox məsələlərdə Moskva və Yerevanın yanaşmaları üst-üstə düşür və ya yaxındır.