Dağlıq Qarabağın keçmiş dövlət naziri Ruben Vardanyan Bakı məhkəməsində ifadə verməkdən imtina edib. Bu barədə Azərbaycan mətbuatı məlumat yayıb. Bundan əvvəl Vardanyan məhkəmə zamanı beynəlxalq və Azərbaycan prosessual qanunlarının pozulmasına etiraz olaraq aclıq aksiyası elan etmişdi.
Bildirilir ki, Vardanyan və onun vəkili məhkəmənin tərkibinin dəyişdirilməsi ilə bağlı vəsatət qaldırsalar da, o, baxılmamış qalıb. Məhkəmə iclası zamanı aclıq aksiyasına görə Vardanyanın özünü yaxşı hiss etmədiyini söyləyib. Məhkəmə fasilə verməyə məcbur olub.
Bildirilir ki, Vardanyan tibbi müayinədən keçib, bundan sonra dinləmə davam edib. Özünü pis hiss etməsinə baxmayaraq, Vardanyana bir sıra suallar, o cümlədən Ermənistanın keçmiş yüksək rütbəli məmurları ilə əlaqəsi ilə bağlı suallar verilib və Vardanyan heç bir suala cavab verməyib.